Tydzień Kultury Języka 2024 (klasy IV – VIII)

Utworzono dnia 24.03.2024

„Życie, które mi dano, jest tylko opowieścią; ale jak ja ją opowiem, to już moja sprawa. Jedynie o to mi chodzi”. Te słowa Marka Hłaski, zawarte w jego autobiografii „Piękni dwudziestoletni”, stanowiły myśl przewodnią XXXII Tygodnia Kultury Języka obchodzonego w marcu w SP w Łosieniu.
     Celem organizowanych w tym czasie przedsięwzięć było stworzenie uczniom możliwościuczestnictwa w ciekawych spotkaniach z językiem polskim. Tegoroczna edycja projektu skupiała uwagę na szeroko pojętej sztuce opowiadania. Nauczyciele humaniści podjęli różnorodne działania, aby umożliwić wszystkim uczniom uczestnictwo w rozmaitych formach ekspresji kulturalnej.
     Zrealizowano następujące zadania:
1. Zorganizowano V Szkolny Konkurs Ortograficzny ”Mistrz Ortografii 2024” w klasach VII – VIII.
2. Zorganizowano XXVII Szkolny Konkurs Ortograficzny ”Mistrz Ortografii 2024” dla klas IV – VI.
3. Przeprowadzono turnieje wiedzy „Potyczki z językiem polskim” w klasach IV – VIII.
4. Przeprowadzono szkolne eliminacje i przygotowano uczniów klas V – VIII do III Gminnego Konkursu Recytatorskiego (wiersze Czesława Miłosza) zorganizowanego przez SP w Rykoszynie.
5. Zorganizowano klasowe konkursy krasomówcze: Najpiękniejsze baśnie świata (kl. IV), Najciekawsze legendy regionu świętokrzyskiego (kl. V).
6. Przeprowadzono klasowy konkurs na najciekawszą prezentację wybranego bohatera powieści L. M. Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza” (kl. VI).
7. Zorganizowano szkolny konkurs dla klas VII - VIII na temat: Napisz e-mail do kolegi z Anglii, w którym opowiesz mu o swoim życiu.
8. Zorganizowano wycieczkę do kina Piksel w Piekoszowie na film „Cudowny Chłopak. Biały Ptak” dla klas VI – VIII 19 marca 2024 r.
9. Zorganizowano wycieczkę do kina Piksel w Piekoszowie na film „Za duży na bajki 2” dla klas IV – V 20 marca 2024 r.

Tydzień Kultury Języka 2024 (klasy IV – VIII)

Utworzono dnia 24.03.2024, 20:48